دانلود برنامه IPTV

بهزاد داشاب
4 شهریور 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دانلود برنامه IPTV

های گرد کوچک 27
دانلود نرم افزارdev IPTV
های گرد کوچک 25
دانلود نرم افزار MIXTV
دانلود برنامه IPTV
دانلود نرم افزار smarters
iptv 2
دانلود نرم افزار iptv برای pc
های گرد کوچک 28
دانلود نرم افزار Xtream iptv

دانلود برنامه IPTV

IPTV  مخفف تلویزیون پروتکل اینترنت است و از فناوری ارائه برنامه های تلویزیونی زنده از طریق اینترنت به جای آنتن و یا دیش ماهواره ای یا کابل های فیبر نوری استفاده می کند. به عبارت دیگر، IPTV  محتوای ویدیویی را به صورت از طریق اینترنت پخش می کند.

اپلیکیشن های بسیاری امروزه برای نمایش محتوای  iptvطراحی و عرضه شده اند که بهترین آنها توسط مدیاتلکام در ادامه برای دانلود قرار داده شده است.

دانلود برنامه IPTV:اگرچه تحویل محتوای IPTV با پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدیوی آنلاین مانند YouTube یا سرویس‌های OTT مانند Netflix متفاوت است، اما بسیاری از امکانات آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد.

به عنوان مثال، IPTV  به کاربران اجازه می دهد تا به محتوای ویدیوی درخواستی (VOD) در یک مدل مبتنی بر اشتراک دسترسی داشته باشند و پخش زنده را تماشا کنند. این به بینندگان آزادی دسترسی به برنامه های مورد علاقه خود را به دلخواه می دهد و در عین حال امکان لذت بردن از رویدادها و برنامه های زنده مانند تلویزیون سنتی را دارند.

دانلود برنامه IPTV: این انعطاف پذیری به همین دلیل است که IPTV از تلویزیون سنتی پیشی گرفته و آینده تلویزیون در نظر گرفته می شود، به این ترتیب پیش بینی می شود در آینده نزدیک کابل کشی های سنتی تلویزیون جمع آوری خواهد شد.

IPTV چگونه کار می کند

در حالی که تلویزیون سنتی سیگنال های آنالوگ را از طریق کابل به کاربران ارسال می کند، IPTV  آنها را از طریق یک شبکه اینترنتی مدیریت شده و خصوصی ارسال می کند.

دانلود برنامه IPTV:برخلاف تلویزیون سنتی که فقط می تواند محتوا را حالت آنلاین پخش کند، IPTV دارای سرورهایی برای ذخیره محتوا است. این به کاربران این امکان را می دهد که برنامه ها را به دلخواه و آنلاین تماشا کنند (اگر ارائه دهنده IPTV آنها این گزینه را اجازه دهد.

دانلود برنامه IPTV

کل فرآیند تحویل محتوا بسیار ساده است و می توان آن را در چند مرحله نشان داد:

کاربر برای تماشای یک برنامه خاص درخواست می کند و ارائه دهنده IPTV درخواست را دریافت می کند.

دانلود برنامه IPTV: ارائه دهنده IPTV درخواست را پردازش می کند و یک جریان ویدیویی را از سرور خود به کاربر نهایی ارسال می کند.

جریان محتوا از طریق شبکه امن و خصوصی به سمت دروازه ای در انتهای کاربر حرکت می کند.

محتوا قبل از فشرده سازی برای بهینه سازی برای پخش، در بسته ها از طریق پروتکل جریان بیدرنگ (RTSP) به دستگاه پخش تحویل داده می شود.

اما برای اینکه همه موارد فوق امکان پذیر باشد، تلویزیون شما باید بتواند سیگنال های دریافتی از طریق پروتکل اینترنت را بخواند.

متأسفانه، همه تلویزیون ها نمی توانند یک سرویس IPTV را مستقیماً راه اندازی کنند زیرا اکثر آنها نمی توانند سیگنال های دریافتی را بدون کمک خارجی بخوانند. اگر تلویزیونی دارید که با IPTV سازگار نیست، باید یک ستاپ باکس IPTV خریداری کنید، پیشنهاد میکنیم از اندروید باکس موجود در فروشگاه مدیاتلکام استفاده کنید، این مدل تی وی باکس هم اکنون برای سفارش و خرید توسط مدیاتلکام در دسترس شماست.

دانلود برنامه IPTV: جعبه IPTV چیست؟

جعبه IPTV یا ست‌تاپ باکس دستگاهی است که سیگنال‌های جریان دریافتی از طریق پروتکل اینترنت را به قالبی تبدیل می‌کند که تلویزیون بتواند آن را بخواند و بازتولید کند همانند جعبه OTT  

به عبارت دیگر، ست تاپ باکس ها زبان پروتکل اینترنت را ترجمه می کنند. این جعبه ها اغلب از طریق کابل های HDMI یا AV یا حتی از طریق Wi-Fi برای مدل های جدیدتر به تلویزیون متصل می شوند.

اگر انتخاب کنید که IPTV را از رایانه خود پخش کنید، نیازی به ستاپ باکس ندارید زیرا رایانه های شخصی می توانند داده های دریافتی را از طریق پروتکل اینترنت بخوانند. کسانی که مایلند در یک ست تاپ باکس صرفه جویی کنند اما همچنان از تماشای IPTV روی صفحه تلویزیون خود لذت می برند، می توانند صفحه نمایش رایانه شخصی خود را روی تلویزیون منعکس کنند و از آنجا تماشا کنند.

دانلود برنامه IPTV:  IPTV هیبریدی

تقاضای زیاد برای خدمات پخش مبتنی بر اینترنت و نمایش های درخواستی منجر به ظهور یک مدل تجاری جدید و ترکیبی IPTV شد. IPTV هیبریدی راهی عالی برای انتقال دهندگان رادیو تلویزیون سنتی به یک مدل تجاری مدرن تر است.

از آنجایی که پخش‌کننده‌های تلویزیون سنتی نیاز داشتند با تغییر رفتار مصرف‌کننده سازگار شوند، این مدل آنها را قادر می‌سازد تا به ارائه خدمات تلویزیون سنتی ادامه دهند و در عین حال آن را با مدل درخواستی که اکثر پلتفرم‌های OTT استفاده می‌کنند، ترکیب کنند.

مدل هیبریدی IPTV به کاربران اجازه می دهد تا تلویزیون خطی و محتوای درخواستی را با یک ست تاپ باکس مشاهده کنند. مهمترین مزایای این مدل انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن آن است زیرا نه کاربران و نه ارائه دهندگان نیازی به تغییر مداوم زیرساخت خود ندارند.

دانلود برنامه IPTV

کاربران می‌توانند آزادانه از ویژگی‌های مختلف بدون نیاز به تغییر ست‌اپ باکس خود استفاده کنند یا از آن خارج شوند، و ارائه‌دهندگان می‌توانند به‌روزرسانی‌ها و خدمات جدید را با حداقل هزینه معرفی کنند. در هر صورت، این یک سناریوی برد-برد است.

یک تصویر اینفوگرافیک از انواع مختلف  IPTV

تلویزیون زنده، ویدیوی درخواستی و تلویزیون با تغییر زمان رایج‌ترین فرمت‌های IPTV هستند.

IPTV خدمات اضافی و فرمت های ویدئویی را فراتر از تماشای پخش تلویزیونی سنتی ارائه می دهد. اکثر سرویس های IPTV سه فرمت محتوای اصلی را ارائه می دهند:

دانلود برنامه IPTV

تلویزیون زنده

IPTV زنده به کاربران اجازه می دهد تا پخش زنده پخش تلویزیونی را در زمان واقعی، مشابه تلویزیون سنتی، پخش کنند. تلویزیون زنده اغلب برای پخش رویدادهای زنده مانند رویدادهای ورزشی، کنفرانس ها و غیره خدمت می کند.

با این حال، این مدل دارای نقاط ضعف مشابه تلویزیون کابلی در حال مرگ است. کاربران نمی توانند زمان تماشای محتوا را انتخاب کنند و انعطاف پذیری تماشای آن را در حال حرکت ندارند.

دانلود برنامه IPTV

ویدیوی درخواستی (VOD)

خدمات VOD IPTV مانند اکثر ارائه دهندگان OTT کار می کند – شما هزینه اشتراک می پردازید و در ازای آن، به کتابخانه بزرگی از ویدیوها دسترسی دارید که می توانید هر زمان درخواست تماشا کنید.

این مدل به ویژه برای مصرف کنندگان جذاب است زیرا انعطاف پذیری باورنکردنی را ارائه می دهد.

فناوری IPTV برای ویدیوی درخواستی (VOD) استفاده می‌شود، که به مشتری اجازه می‌دهد یک برنامه آنلاین یا کاتالوگ فیلم را مرور کند، تریلرها را تماشا کند و سپس یک برنامه را انتخاب کند. پخش آیتم انتخابی تقریباً فوراً در تلویزیون یا رایانه شخصی مشتری شروع می شود.

از نظر فنی، زمانی که مشتری برنامه را انتخاب می کند، یک اتصال unicast نقطه به نقطه بین رمزگشای مشتری (ستاپ باکس یا رایانه شخصی) و سرور پخش جریان برقرار می شود. سیگنالینگ برای عملکرد حالت ترفند (مکث، حرکت آهسته، باد/عقب و غیره) ممکن است با استفاده از، به عنوان مثال، RTSP مخابره شود.

در تلاش برای جلوگیری از سرقت محتوا، محتوای VOD معمولاً رمزگذاری شده است و ممکن است مدیریت حقوق دیجیتال اعمال شود. برای مثال، فیلمی که انتخاب می‌شود، ممکن است تا 24 ساعت پس از پرداخت قابل پخش باشد، پس از آن زمان از دسترس خارج می‌شود.

بررسی نرم افزارهای iptv

MIXTV:

با استفاده از این برنامه IPTV، بازدیدکنندگان شما می توانند تلویزیون را به صورت زنده در راحت ترین دستگاه ها تماشا کنند. با Mixtv کنترل کامل بر کانال های تلویزیونی خود داشته باشید. به راحتی کانال ها را اضافه یا حذف کنید تا محتوای تلویزیونی مناسب را به مخاطبان هدف خود ارائه دهید.

دانلود برنامه IPTV: دانلود MIXTV

کاملاً قابل تنظیم است که می توانید آن را مطابق با نیازهای خاص کسب و کار خود تنظیم کنید. برای دانلود MIXTV مخصوص اندروید کلیک کنید.

WINDOWS IP TV PLAYER:

IPTV می تواند تجربه تماشای تلویزیون شما را با ارائه وضوح بالاتر، محدوده دینامیکی بهتر و طیف گسترده تر کانال ها نسبت به تلویزیون های معمولی افزایش دهد.

بهترین پخش‌کننده‌های IPTV برای ویندوز دارای پشتیبانی داخلی برای رمزگذاری رسانه، پخش زنده تلویزیون، تنظیم دقیق صدا/تصویر، رمزگذاری/رمزگشایی، پخش بسیاری از فرمت‌های فایل و موارد دیگر هستند.

پشتیبانی کدک، پشتیبانی از پیوند M3U و کدک‌های ویدیویی پشتیبانی‌شده است.

دانلود برنامه IPTV:

اخرین نسخه از نرم افزار WINDOWS IP TV PLAYER برای ویندوز هم اکنون برای دانلود در دسترس شماست، بر روی عبارت قرمز رنگ کلیک کنید.

Dev iptv player:

با Dev IPTV Pro Player می‌توانید تلویزیون زنده، فیلم، سریال و تلویزیون CatUp را از ارائه‌دهنده خدمات IPTV در تلفن Android، Android Boxes، Fire TV Sticks، Nvidia Shield TV تماشا کنید. پشتیبانی: قابلیت جستجو. پشتیبانی: اطلاعات فیلم و رتبه بندی و اطلاعات دیگر.

دانلود برنامه IPTV

Dev IPTV Player یک برنامه کاربردی برای دستگاه های اندرویدی است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از فناوری IPTV کانال های تلویزیونی و فیلم های زنده را از سراسر جهان تماشا کنند.

این برنامه از فرمت های مختلف ویدیویی مانند m3u8، ts و mpg پشتیبانی می کند و همچنین از Chromecast، DLNA و AirPlay1 نیز پشتیبانی می کند.

دانلود برنامه IPTV: دانلود  DEV IPTV PLAYER

در Google Play Store موجود است و بیش از 1 میلیون بار دانلود شده است، هم اکنون اخرین نسخه dev iptv player برای اندروید را از مدیاتلکام دانلود کنید.

XTREAM IPTV PLAYER:

Xtream IPTV Player برنامه‌ای برای دستگاه‌های اندرویدی است که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از پیوند M3U و اعتبار ورود به سیستم، کانال‌های تلویزیونی و فیلم‌های زنده از ارائه‌دهندگان خدمات IPTV را تماشا کنند.

دانلود برنامه IPTV

این برنامه از فرمت های ویدیویی مختلف مانند m3u8، ts و mpg پشتیبانی می کند و همچنین از Chromecast، DLNA و AirPlay² پشتیبانی می کند. در فروشگاه Google Play موجود است.

دانلود برنامه IPTV: دانلود XTREAM IPTV

برای دانلود Xtream IPTV Player برای اندروید کلیک کنید.

IPTV SMARTER:

IPTV Smarters یک برنامه کاربردی برای دستگاه های اندروید و iOS است که به کاربران اجازه می دهد تلویزیون های زنده، VOD، سریال ها و TV Catchup را روی تلویزیون هوشمند خود پخش کنند.

این برنامه مخصوصاً برای کاربران نهایی که می‌خواهند امکان تماشای محتوای ارائه‌شده توسط ارائه‌دهندگان خدمات IPTV در دستگاه‌های خود را داشته باشند، توسعه یافته است.

دانلود برنامه IPTV: دانلود IPTV SMARTER

این برنامه از فرمت های مختلف ویدیویی مانند m3u8، ts و mpg پشتیبانی می کند، برای دانلود IPTV SMARTER برای IOS کلیک کنید.

فناوری عادات مصرف تلویزیون ما را تغییر می دهد. امکان لذت بردن از فیلم ها و سریال های مورد علاقه خود در هر زمان، افزایش مصرف محتوای VoD یا Video On Demand است. سرویسی بدون وقفه، انتظار، برنامه نویسی شخص ثالث و همچنین در چندین دستگاه موجود است.

این یک تجارت در حال رشد است که روش تولید محتوا را تغییر می دهد، که مخصوص VoD است. این کار ارائه دهندگان محتوا را مجبور می کند رقابتی تر باشند، کاتالوگ جذاب تری بسازند و استراتژی را با در نظر گرفتن نظر بیننده دوباره طراحی کنند.

iptv از زمان آغاز به کار خود بخش مهمی از فرآیند دریافت مواد برای سرویس IPTV بوده است و به عنوان پل ارتباطی با شرکت‌های بزرگ (شرکت‌های تولیدکننده اصلی سریال‌ها و فیلم‌ها) عمل می‌کند.

این خدمات شامل کتابخانه ویدیویی، ذخیره سازی، رمزگذاری در قالبی سازگار با ابرداده، کنترل کیفیت و عملیات CMS بود. کنترل کل فرآیند تا زمانی که محتوا از طریق شبکه iptv منتشر شود.

موفقیت پخش برحسب تقاضا، یعنی مصرف محتوایی که هر زمان که شخص بخواهد قابل دسترسی باشد، شیوه مصرف فیلم، سریال، سریال، مستند و چندین نوع محتوای چندرسانه ای دیگر را متحول کرده است.

از جمله نوآوری هایی که با این تغییرات ممکن شده است، IPTV است، فناوری که به شما امکان می دهد به کانال های تلویزیونی، سریال ها و فیلم ها به دلخواه دسترسی داشته باشید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.