آموزش تبدیل عکس به متن نرم افزار sniping tools ویندوز

بهزاد داشاب
18 آبان 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش تبدیل عکس به متن با نرم افزار ویندوز sniping tools

آموزش تبدیل عکس به متن نرم افزار sniping tools ویندوز

آموزش تبدیل عکس به متن نرم افزار sniping tools ویندوز را با هم شروع کنیم ؟

نحوه باز کردن sniping tools در ویندوز

1: جستجوی کلمه sniping در قسمت جستجو

2: فشار دادن همزمان دکمه های windows+fn+prt sc

شما می توانید از ابزار Snipping برای استخراج متن از یک تصویر استفاده کنید، در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید، با مدیاتلکام همراه باشید.

روی تصویری که می خواهید متن را از آن استخراج کنید کلیک راست کنید. سپس بر روی “Open with” کلیک کنید و گزینه Snipping Tool را انتخاب کنید.

توجه: همچنین می توانید برای تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار sniping tools از هر متنی اسکرین شات بگیرید و با استفاده از ابزار Snipping به طور مستقیم متن را از آن استخراج کنید. هر زمان که اسکرین شات می گیرید، به طور خودکار در پوشه Screenshot ذخیره می شود.

آموزش تبدیل عکس به متن در نرم افزار sniping tools ویندوز

بر روی دکمه Text Action (یک نماد مربع گرد با سه خط در داخل) کلیک کنید و شروع به تجزیه و تحلیل تصویر می کند.

پس از تکمیل پردازش، دو گزینه برای شما نمایش داده می شود: Copy all text و Quick redact.

در ادامه تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools اکنون، این انتخاب شماست که تمام متن هایلایت شده یا متن خاص را کپی کنید.

متن با استفاده از OCR یا تشخیص کاراکتر نوری از یک تصویر استخراج می شود. از الگوریتم‌ها و یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل عناصر بصری در یک تصویر و تبدیل آن‌ها به متن قابل خواندن و ویرایش توسط ماشین استفاده می‌کند.

چند برنامه معروف OCR عبارتند از Microsoft Lens، Adobe Scan، Google Lens، CamScanner و Google Docs 1، تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools

Snipping Tool یک برنامه داخلی ویندوز است که به شما امکان می دهد از صفحه نمایش خود عکس بگیرید و آنها را به عنوان یک فایل تصویر ذخیره کنید. همچنین می توانید از آن برای استخراج متن از یک تصویر با استفاده از OCR 1 استفاده کنید.

آموزش تبدیل عکس به متن در نرم افزار sniping tools ویندوز

تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools مراحل استفاده از Snipping Tool در اینجا آمده است:

1.ابزار Snipping را با جستجوی آن در منوی Start باز کنید.

2.برای شروع یک عملیات جدید، روی دکمه “جدید” کلیک کنید.

3.نوع تکه‌ای را که می‌خواهید بگیرید (شکل آزاد، مستطیل، پنجره یا تمام صفحه) انتخاب کنید.

4.از ماوس خود برای انتخاب ناحیه ای از صفحه که می خواهید عکس بگیرید استفاده کنید.

5.هنگامی که قطعه را گرفتید، می توانید آن را به عنوان یک فایل تصویری ذخیره کنید یا آن را در کلیپ بورد کپی کنید.

همچنین بسیاری از ابزارهای snipping شخص ثالث در دسترس هستند که ویژگی‌ها و عملکردهای اضافی را ارائه می‌دهند.

تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools

برخی از محبوب‌ترین آنها عبارتند از Screenshot Captor، ShareX، Jing، EaseUS ScreenShot، ScreenRec، Screenpresso، Lightshot و Snagit 2.

Snipping OCR یک نرم افزار رایگان برای استخراج متن از تصویر در ویندوز است. این ابزار مانند ابزار Snipping بومی ویندوز کار می کند و می توانید به راحتی متن را با آن ضبط کنید.

این نرم افزار در واقع یک اسکرین شات از ناحیه ای که توسط شما انتخاب شده است می گیرد و آن را پردازش می کند تا تمام متن های پشت صحنه را استخراج کند.

آموزش تبدیل عکس به متن در نرم افزار sniping tools ویندوز

تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools

پس از پردازش، پنجره ای باز می شود که حاوی متنی است که استخراج کرده است. متن قابل ویرایش است و در صورت تمایل می توانید آن را در کلیپ بورد کپی کنید.

با این حال، گاهی اوقات ممکن است نتواند متن 100٪ دقیق را به شما ارائه دهد زیرا به فونت و قابل مشاهده بودن متن روی تصویر بستگی دارد. نرم افزار در پس زمینه سیستم اجرا می شود و می توانید آن را از طریق میانبر صفحه کلید فراخوانی کنید.

برخی از وب سایت ها و همچنین نرم افزار دسکتاپ برای OCR در دسترس هستند. اما همه آنها تصاویر را به عنوان یک کل برای پردازش متن روی آنها می گیرند. اما این نرم افزار OCR منحصر به فرد است که کار را کاهش می دهد.

شما می توانید مستقیماً از یک ناحیه روی صفحه عکس بگیرید و سپس نرم افزار متنی را از آن استخراج می کند. پس از دریافت متن، می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید.

گرفتن متن از برش تصویر ocr، تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools

چگونه با ابزار Snipping OCR برای ویندوز متن را از تصویر استخراج کنیم؟

Snipping OCR به عنوان یک نرم افزار قابل حمل عرضه می شود و از Tesseract برای استخراج متن از تصویر استفاده می کند. و استخراج متن از یک تصویر را بسیار ساده می کند.

آموزش تبدیل عکس به متن در نرم افزار sniping tools ویندوز

زمان زیادی را صرف نمی کند. شما فقط باید یک بار آن را اجرا کنید و در پس زمینه به کار خود ادامه خواهد داد. هر زمان که به آن نیاز داشتید، می توانید با کمک کلید میانبر آن را فراخوانی کنید.

این مراحل شما را در مورد نحوه استفاده از Snipping OCR برای استخراج متن از تصویر راهنمایی می کند.

مرحله 1: پس از دانلود باینری های نرم افزار، می توانید آن را با دوبار کلیک کردن بر روی EXE آن اجرا کنید. نرم افزار شروع به اجرا می کند و می توانید نماد آن را در پس زمینه سیستم مشاهده کنید.

قطع OCR

مرحله 2: تصویری را که می خواهید متن را از آن استخراج کنید پیدا کنید و ابزار را فراخوانی کنید. یا از میانبر Ctrl+Win+C استفاده کنید یا می توانید روی نماد آن دوبار کلیک کنید تا باز شود. می توانید با کشیدن و رها کردن ساده منطقه را انتخاب کنید.

آموزش تبدیل عکس به متن در نرم افزار sniping tools ویندوز

گرفتن متن از تصویر

مرحله 3: همانطور که منطقه ای را روی تصویر برای استخراج متن مشخص می کنید، پردازش آن منطقه شروع می شود. شما می توانید آن را هنگامی که یک بالون اعلان دسکتاپ را پرتاب می کند، ببینید. و پس از اتمام کار، پنجره بارگیری شده با متن ضبط شده باز می شود.

گرفتن متن از برش تصویر ocr، تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools

مراحل بالا به شما می گوید که چگونه با ابزار Snipping OCR برای ویندوز، متن را از تصویر استخراج کنید. استخراج متن از تصاویر را به روشی ساده آسان می کند.

کلمات پایانی مقاله تبدیل عکس به متن در ویندوز با ابزار  sniping tools

من از ابزارهای OCR زیادی برای استخراج متن از تصاویر استفاده کرده ام، اما هیچ چیز شبیه این نرم افزار Snipping OCR نیست. این یک نرم افزار بسیار خوب است که مانند یک نرم افزار اسکرین شات عمل می کند.

اما متن را از یک تصویر برمی گرداند. و من واقعاً این واقعیت را دوست دارم که فرآیند ضبط متن را آنقدر آسان کرده است که باعث صرفه جویی در زمان می شود. بنابراین، اگر به دنبال یک ابزار ساده OCR هستید، نرم افزار Snipping OCR همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

آموزش تبدیل عکس به متن در نرم افزار sniping tools ویندوز

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.